Suszarki na pranie i bieliznę

Podobnie, jak przechowywanie ubrań przeznaczonych do prania, także ich suszenie już po odświeżeniu wymaga odpowiedniego przygotowania dostępnej w mieszkaniu przestrzeni. Nie w każdej łazience możliwe jest podwieszenie suszarki na pranie pod sufitem, stąd najczęściej wybieranym sposobem jest rozwieszanie mokrych ubrań na suszarkach stojących, które rozkłada się i składa ponownie w prosty sposób.

Zobacz jako Siatka Lista

1 element

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

1 element

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Dlaczego warto wybrać składaną suszarkę na pranie?

Oferowane przez nas suszarki na pranie to konstrukcje funkcjonalne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Jako wyposażenie wolnostojące mogą być wykorzystywane w dowolnym miejscu – w większej łazience, na balkonie czy w sypialni lub salonie. Największą zaletą składanych suszarek jest ich mobilność. O ile po rozstawieniu konstrukcji zajmuje ona sporo miejsca, o tyle po wysuszeniu ubrań i złożeniu można bez większych problemów przechowywać ją w szafie czy między pralką i ścianą. Suszarka stojąca staje się bowiem wąska i mieści niemal wszędzie.

Wykorzystanie stojącej i składanej suszarki do bielizny pozwala uniknąć suszenia ubrań na grzejnikach łazienkowych czy kaloryferach w salonie, co nie jest ani estetyczne, ani wydajne.

Suszarka na pranie

Suszarki składane - ubraniowe dostępne są w wielu różnych rozmiarach i sposobach rozstawiania. Do najbardziej popularnych należą modele poziome, wyposażone w dodatkowe boczne skrzydła, które można rozkładać, by uzyskać kolejną przestrzeń na powieszenie drobniejszych elementów odzieży. Spora powierzchnia do suszenia pozwala z kolei na jednorazowe rozwieszenie nawet dwóch wsadów prania jednocześnie.

Tego rodzaju suszarki skrzydłowe zajmują dużo miejsca, stąd przed zakupem zalecamy sprawdzić, czy rozstawiona konstrukcja zmieści się w wybranym pomieszczeniu czy na balkonie. W przypadku suszenia w ogrodzie czy na otwartym tarasie problem ten oczywiście zostaje wyeliminowany.

Suszarka do bielizny

Szukając najlepszego i dostosowanego do potrzeb domowników modelu suszarki warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów.

Aby określić, jaki rodzaj suszarki sprawdzi się w danym mieszkaniu najlepiej, dobrze jest ocenić ile w danym domu wykonuje się prania w jednym tygodniu oraz dla ilu osób. Mniejszą suszarkę może bowiem wybrać singiel, a z pewnością znacznie większej potrzebować będzie wieloosobowa rodzina. Kolejnym czynnikiem jest również rodzaj prania. Do ubrań oraz lżejszych tekstyliów, takich jak bielizna może wystarczyć klasyczna suszarka rozkładana typu wieża. Jeśli w domu często prane są ręczniki kąpielowe czy pościel, to z pewnością dużo wygodniejsza będzie ta skrzydłowa – jednocześnie ten model może okazać się zwyczajnie bardziej wszechstronnym.

W naszym asortymencie dostępne są suszarki składane na pranie, które można dobrać również pod kątem ich maksymalnego obciążenia lub też łącznej długości linek. W zależności od modelu przy każdym podana jest specyfikacja techniczna, którą warto przeanalizować względem swojego zapotrzebowania. Suszarki stojące i składane każdego rodzaju opierają się na podobnej konstrukcji. Stelaż tworzą grubsze elementy metalowe lub wykonane z tworzyw sztucznych wraz z dodatkowymi zawiasami i zaczepami umożliwiającymi stabilne rozstawienie na podłożu. Podstawa suszarki jest zazwyczaj wyposażona w dodatkowe, antypoślizgowe osłonki.

W przypadku gdy wybór padnie na suszarkę wykonaną z metalowych elementów trzeba pamiętać, że jej elementy będą miały kontakt z wilgotnymi materiałami. By nie ulegały korozji, która nie tylko niszczy konstrukcję, ale też może zostawiać ślady na ubraniach, powierzchnia takich suszarek jest pokrywana warstwą chroniącą przed rdzą.

Dlaczego warto wybrać suszarkę wolnostojącą?

Wybór składanej suszarki wolnostojącej to rozwiązanie najbardziej funkcjonalne do mieszkania o dowolnym metrażu i ilości zamieszkujących go domowników. Oferowane przez nas modele to trwałe i estetycznie wykończone wyroby, które spełniają swoją rolę nawet przez kilka lat intensywnego użytkowania.

W razie wątpliwości dotyczących wyboru najodpowiedniejszego wariantu zachęcamy do skontaktowania się z naszymi doradcami. Z chęcią udzielą oni dodatkowych informacji o konkretnych produktach i pomogą wybrać ten najbardziej uniwersalny.

© 2022 Rejs Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone