Kratki wentylacyjne
Kratka wentylacyjna - użyteczność, a estetyka
Ważne zadanie kratki wentylacyjnej – która odprowadza powietrze i odpowiada za jego prawidłową cyrkulację – musi iść w parze z estetyką. Dlatego też na sklepowych półkach i w ofertach znajdziesz bezlik form, które wkomponują się w różnorodne nurty, kolorystykę wnętrza i wykorzystywane w nim materiały. W efekcie więc kratka wentylacyjna nie wpływa na styl i obrane nurty aranżacyjne w kuchni, łazience czy pomieszczeniach gospodarczych.
Kratka wentylacyjna z metalu lub tworzywa sztucznego
W ofercie E-Rejs oferujemy szeroki wybór produktów, które różnią się między sobą zastosowaną materiałem, długością kratek i wielkością oraz rozmieszczeniem otworów. Tak oto kratka wentylacyjna z metalu jest surowym elementem, idealnie komponującym się w wnętrzami loftowymi i przemysłowymi. Kratka wentylacyjna z tworzywa sztucznego jest na tyle uniwersalna i minimalistyczna, że z powodzeniem uzupełni pozostałe wnętrza i aranżacje. Obie formy wyróżniają się wysoką trwałością i wytrzymałością.
Solidność materiałów jest niezbędna, aby kratka wentylacyjna spełniała swoją główną funkcję. To dzięki niej możliwe jest usunięcie zużywanego powietrza oraz dopływanie powietrza świeżego. Ciepłe powietrze, przy pomocy podciśnienia, wciągane jest przez kratkę do kanału, odprowadzając je na zewnątrz. Cały system nie wykorzystuje urządzeń mechanicznych, a działanie wentylacji uzależnione jest głównie od warunków domowych oraz poprawnie zastosowanych elementów wentylacji.
Kratki wentylacyjne montaż
Kratki wentylacyjne powinno się montować należy nie niżej niż 15cm od sufitu. To właśnie na tej konkretnej wysokości występuje największe stężenie zanieczyszczeń oraz utrzymywania się gazu ziemnego. Kratki docelowo umieszcza się w różnorodnych miejscach – na ścianie lub na suficie – dużo rzadziej na podłodze.
Dostępne modele i formy w ofercie E-Rejs wyróżniają się łatwością montażu oraz uniwersalnością konstrukcji. Dzięki temu łączymy funkcjonalność z estetyką, która nie wpływa negatywnie na całą aranżację. Ich różnorodna długość, kształt i rozmieszczeni otworów pozwala dostosować się do rodzaju i właściwości wnętrza. Kratki szersze i dłuższe zapewniają większą cyrkulację – np. w dużych halach, restauracjach i pomieszczeniach gospodarczych – a małe, minimalistyczne kratki idealnie uzupełniają kameralne wnętrza – łazienkę, kuchnię lub garaż.