Kosze na pranie i bieliznę do zabudowy

Rozbudowane systemy meblowe do łazienek pozwalają na niezwykle wygodne i funkcjonalne zagospodarowanie dostępnego miejsca i wydzielenie określonych stref użytkowych. Jedną z nich jest odrębna przestrzeń do składowania odzieży przeznaczonej do prania.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Jak segregować pranie?

Najprostszym sposobem na segregowanie bielizny jest wykorzystanie wolnostojących koszy na pranie i koszy na ubrania. Zazwyczaj są to pojemniki z tworzywa sztucznego, które są dość pojemne, ale też rzucają się w oczy i potrzebują sporo wolnego miejsca. W małej łazience lub takiej, która ma nietypowy kształt – na przykład znajduje się pod skosem dachowym, może nie być łatwo wygodnie je umiejscowić. W takim przypadku warto zdecydować się na wyposażenie systemowe E-REJS, które oszczędza przestrzeń i pomaga ją uporządkować.

Kosze na pranie

Kosze na pranie przeznaczone pod zabudowę przystosowane są do montażu bezpośrednio w szafkach łazienkowych. Takie rozwiązanie aranżacyjne ma mnóstwo zalet:

  • zapewnia łatwość utrzymania porządku,
  • pozwala schować brudną odzież przed wzrokiem gości,
  • oszczędza dostępną w łazience przestrzeń.

Jeśli w łazience jest wystarczająca ilość wolnego miejsca, system meblowy można wykorzystać do zabudowy tak kosza na pranie, jak i pralki. Wówczas w pomieszczeniu tworzy się osobna, wydzielona strefa, co może poprawiać ogólne warunki korzystania z łazienki i z pewnością ułatwia panowanie nad często powstającym w czasie robienia prania bałaganem.

Pojemniki na bieliznę pod zabudowę są wykonywane z różnych materiałów, które ułatwiają nie tylko samo przechowywanie prania, ale też umożliwiają łatwe czyszczenie powierzchni. Kosz na bieliznę do zabudowy z tworzywa sztucznego czy twardego i sztywnego drutu można czyścić wielokrotnie. Pojemnik, przede wszystkim wykonany w całości lub w znacznej części z metalu, jest zwykle fabrycznie zabezpieczony przed korozją, co ma istotne znaczenie w przypadku pomieszczeń narażonych na dużą wilgoć – a do takich należą łazienki czy domowe pomieszczenia przeznaczone na pralnię.

Kosze na bieliznę

Kosze na bieliznę można montować zasadniczo na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na zamocowaniu pojemnika do wewnętrznej strony drzwiczek. W tym przypadku użytkownicy mogą zdecydować się również na różne warianty. Bardzo popularne okazują się być kosze na bieliznę zakładane za uchylnymi drzwiczkami frontowymi, które po otwarciu znajdują się pod niewielkim kątem, co z kolei ułatwia składowanie bielizny, jak i wyciąganie ubrań przeznaczonych do prania. Pojemniki stosowane uchylnie są niezwykle wygodne w użyciu, a dzięki dostępności wielu rozmiarów mogą być zakładane także w wąskich, płytkich szafkach.

Nic nie stoi na przeszkodzie aby mocować kosz na bieliznę także wtedy, gdy meble łazienkowe otwierają się tradycyjnie. Wówczas polecamy wybranie prostych pojemników, które podwieszane są od wewnętrznej strony drzwiczek. W tym modelu otwierania w szafce pozostaje jeszcze nieco miejsca, które może być spożytkowane na przechowywanie na przykład detergentów w niewielkich opakowaniach.

Ostatnim wariantem są kosze montowane do szafek typu cargo – wysuwanych do przodu w całości. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość dostępu do pojemnika w całej jego szerokości i głębokości. Zarówno odkładanie, jak i wyciąganie z niego bielizny jest niekłopotliwe i zajmuje niewiele czasu.

Składane kosze na pranie do zabudowy

Równie wygodne i zajmujące niewiele miejsca są kosze na pranie montowane na prowadnicach zakładanych wewnątrz szafek. W tym wypadku po otwarciu drzwiczek pojemnik można wysunąć na określoną głębokość tak, jak będzie to wygodne dla użytkownika. Taki wariant sprawdzi się w przypadku systemu meblowego otwieranego tradycyjnie – w żaden sposób nie obciąża on drzwiczek, ponieważ prowadnice montuje się w tak zwanym górnym wieńcu szafki. Są one niezwykle stabilne i ciche, przez co nawet wypełniony ubraniami kosz będzie wysuwał się na nich lekko i bez generowania hałasu.

W asortymencie naszej firmy dostępne są również wygodne składane kosze na pranie przeznaczone do montażu w zabudowie. Ze względu na swoją specyfikację są one wykonywane z drutu. System zaczepów pozwala ścianki kosza złożyć na płasko, by nie zajmowały dużo miejsca.Ponieważ pojemnik tej kategorii jest wykonany z metalu, powierzchnia jest pokrywana emalią zapobiegającą występowaniu rdzy, która stanowi największy problem w zawilgoconych pomieszczeniach. Taka ochrona sprawia też, że nawet po odłożeniu do kosza nieco wilgotnych ubrań nie będzie on korodować. Ślady rdzy nie tylko wpływałyby na jego estetykę, ale mogłyby również prowadzić do trwałego zabrudzenia odzieży.

Wybór najlepszego sposobu na składowanie bielizny przeznaczonej do prania jest oczywiście sprawą indywidualną i uzależnioną od możliwości zabudowy łazienki oraz ogólnie dostępnej w niej przestrzeni. Z pewnością jednak chowane kosze na bieliznę to rozwiązanie niezwykle wygodne i funkcjonalne, a do tego dostępne w różnych wariantach cenowych.

© 2024 Rejs Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone