Wieszaki na ręczniki do łazienki

Łazienka, jako zazwyczaj najmniejsze pomieszczenie w całym domu, musi być odpowiednio zagospodarowana, by spełniać wszystkie swoje funkcje. Spędza się w niej także sporo czasu na wykonywaniu różnych czynności, w tym na dbaniu o higienę czy przygotowywaniu prania – warto wyposażyć ją tak, by wszystko, czego potrzebujesz, było zawsze pod ręką.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Jak wybrać wieszaki do łazienki?

Drobnymi elementami należącymi do kategorii akcesoriów łazienkowych są wszelkiego rodzaju wieszaki czy haczyki na ręczniki do łazienki. Dostępne w naszej ofercie modele to trwałe elementy mocowane do wybranej powierzchni na stałe. W odróżnieniu od tanich, plastikowych haczyków z samoprzylepnymi zaczepami, które można za kilka złotych kupić w każdym markecie, są one także przystosowane do utrzymywania znacznych obciążeń. System mocowania jest również odporny na działanie wilgoci – nie odklei się i nie odczepi w najmniej oczekiwanym momencie.

Haczyki na ręczniki do łazienki

Chociaż wieszaki do łazienki to produkty niepozorne i wydawałoby się, że też niekoniecznie stanowiące obowiązkowe wyposażenie, można znaleźć je właściwie w każdym mieszkaniu! Ich niewielkie rozmiary idą bowiem w parze z dużą funkcjonalnością – mogą usprawnić codzienną organizację przestrzeni łazienkowej, ciągle pozostając niezauważanymi.

W naszej ofercie sprzedażowej dostępne są haczyki na ręczniki do łazienki w różnych rozmiarach. Dużą popularnością cieszą się pojedyncze wieszaki, które można zestawiać ze sobą w dowolnych układach. Ich zaletą jest także kompaktowy rozmiar, dzięki któremu zmieszczą się nawet w bardzo wąskim miejscu.

Poza wieszakami pojedynczymi oferujemy również modele wielopunktowe, w tym na przykład listwy wyposażone w trzy czy więcej haczyków. Chociaż zajmują one odrobinę więcej miejsca niż pojedyncze wieszaki, są jednocześnie przystosowane do utrzymywania jednorazowo większych obciążeń.

Pojedyncze i wielopunktowe wieszaki łazienkowe produkowane są z materiałów różnego typu. W sprzedaży dostępne są klasyczne modele wykonane w całości z aluminium oraz wyroby łączone, gdzie podstawą dla większej ilości haczyków jest płytka wykonana na przykład z lakierowanego drewna.

Bez względu na wykorzystany materiał wszystkie wieszaki łazienkowe są odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci. Zachowują dzięki temu schludny wygląd i są odporne na powstawanie rdzy. Sposób montażu haczyków do łazienki, które dostępne są w sprzedaży, nie jest specjalnie skomplikowany. W zależności od modelu konieczne jest wykonanie dwóch lub więcej nawierceń pod otwory mocujące. Śrubki należy dobrać zgodnie ze średnicą otworów na wieszakach. Nie zalecamy montażu na gwoździe czy masy samoprzylepne ze względu na znacznie ograniczone wówczas właściwości nośne wieszaków. O ile sam montaż może wymagać nieco wprawy, o tyle wybranie miejsca, gdzie zostaną założone wieszaki nie powinno nastręczać trudności. Nasi Klienci często decydują się na montaż pojedynczych haczyków bezpośrednio na ścianach, na przykład w pobliżu wanny czy kabiny prysznicowej, obok umywalki czy grzejnika.

Wieszaki wielopunktowe, szersze i większe, świetnie sprawdzą się jako haczyki montowane do wewnętrznej strony drzwi łazienkowych. To idealne miejsce, które często pozostaje niewykorzystane, a przecież może posłużyć do wygodnego uporządkowania każdej łazienki!

Wieszaki do łazienki

Wieszaki montowane na ścianach czy drzwiach łazienki mają spełniać jedno, podstawowe zadanie – służyć do odwieszania różnych materiałów. Najbardziej popularne są zatem haczyki na ręczniki, gdzie powiesić można zarówno lżejsze tkaniny do wycierania rąk, jak i cięższe i większe ręczniki kąpielowe. Stąd właśnie tak chętnie pojedyncze wieszaki zakłada się w pobliżu umywalki czy wanny – by móc sięgnąć po ręcznik po kąpieli czy myciu rąk. Wiele osób wykorzystuje wieszaki łazienkowe także do odwieszania ubrań. Nie zawsze znajduje się w szafie odpowiednią ilość miejsca, żeby schować w niej nocną piżamę lub parę spodni, którą ubiera się codziennie na spacer z psem. Haczyki, zwłaszcza te wielopunktowe i zawieszone na drzwiach, ułatwiają codzienne segregowanie odzieży.

Wspominając o ubraniach nie można też zapominać o wszelkiego typu szlafrokach czy podomkach, które pozwalają szybko rozgrzać się po kąpieli czy dyskretnie zasłonić wieczorny outfit. Odwieszane na haczyki znajdujące się na ścianie czy drzwiach nie będą odkładane w inne miejsca, takie jak brzeg pralki lub pokrywa kosza na pranie, co mogłoby wywołać wrażenie nieporządku.

Oczywiście haczyki na ręczniki do łazienki nie zawsze muszą służyć tylko do odwieszania na nich domowych tekstyliów. Dzięki mocowaniu ich na stałe za pomocą wkrętów mogą utrzymać znaczny ciężar i są przez to chętnie wykorzystywane również jako uchwyty pod wszelkiego rodzaju organizery na kosmetyki czy drobny sprzęt AGD, jak suszarki, lokówki czy trimery. To wygodna opcja, jeśli łazienka jest naprawdę niewielka i liczy się każda wolna przestrzeń do zagospodarowania. Zachęcamy do wyboru oferowanych przez nas wieszaków i wykorzystywania ich zgodnie z Państwa potrzebami!

© 2024 Rejs Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone