Maty antypoślizgowe do szuflad

Maty antypoślizgowe do szafki kuchennej to akcesoria meblowe, które niewielkim kosztem mogą usprawnić codzienne funkcjonowanie każdego gospodarstwa domowego. Użytkownicy cenią je za wysoką jakość wykonania i estetykę, która idealnie uzupełnia kuchenną zabudowę.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Maty antypoślizgowe do szuflad

W szufladach, głównie tych kuchennych, przechowuje się nie tylko produkty spożywcze. Bardzo często chowa się w nich słoiki, naczynia, garnki czy sztućce. Podczas wysuwania szuflady przedmioty te przesuwają się w niekontrolowany sposób, co przy nieco delikatniejszych akcesoriach grozi ich uszkodzeniem. Poprzez ułożenie maty antypoślizgowej bezpośrednio na dnie szuflady można zabezpieczyć przechowywane elementy, ochraniając tym samym wnętrze mebli. Powierzchnia maty, dzięki wykonaniu jej z tworzywa sztucznego wysokiej jakości, zachowuje swoje właściwości antypoślizgowe przez wiele lat użytkowania. Do jej produkcji używa się przy tym bezpiecznych dla zdrowia, nietoksycznych materiałów.

Mata antypoślizgowa jako ochrona mebli

Zastosowanie maty antypoślizgowej do wyłożenia dna szuflady czy szafki kuchennej, warsztatowej lub sypialnianej pozwala skutecznie ochronić wnętrze mebla przed uszkodzeniami. Stawiane w środku garnki, układane noże o ostrych brzegach czy szklane naczynia mogą rysować powierzchnię, tworząc nieestetyczne i niemożliwe do usunięcia ślady. Tworzywo, z którego została wykonana mata dokładnie przylega do dna, chroniąc je przed zarysowaniami, odkształceniami czy pęknięciami powierzchni. Świetnie zamaskuje także już istniejące drobne ryski!

Mata antypoślizgowa do szuflady dostosowuje się do wymaganego rozmiaru szuflady lub szafki. W ofercie dostępne są dwa wymiary – przeznaczone do zarówno mniejszej, jak i większej zabudowy.

Mata antypoślizgowa do szafki kuchennej

Mata antypoślizgowa dopasowana do wymiaru wnętrza szafki czy szuflady chroni mebel także przed zabrudzeniami.

Struktura maty antypoślizgowej jest odporna na zmywanie. Wszystkie wspomniane zabrudzenia można zatem bez trudu zetrzeć z niej suchą lub lekko wilgotną szmatką. By utrzymać wnętrze szuflady oraz samą matę w higienicznej czystości można również bez obaw wyjąć ją z dna i delikatnie przepłukać pod bieżącą wodą, np. z dodatkiem detergentu.

Materiał, z którego produkowane są maty antypoślizgowe jest elastyczny, a co za tym idzie - odporny także na lekkie rozciąganie. Trwałe materiały nie rozrywają się, a po naciągnięciu wracają do swojego pierwotnego kształtu. Ta cecha, w połączeniu z łatwą i skuteczną konserwacją oraz możliwością dostosowania rozmiaru do każdego typu mebla sprawiają, że maty mogą być użytkowane przez wiele lat. Dodatkowo, maty posiadają dwie warstwy, dzięki czemu są wytrzymałe na drobne uszkodzenia.


Trwałość markowej maty antypoślizgowej idzie w parze także z właściwościami wygłuszającymi. Naczynia czy sztućce, ponieważ nie przesuwają się i stabilnie utrzymują na powierzchni maty, nie wywołują charakterystycznych dźwięków, które dla wielu osób mogą być uciążliwe w trakcie wyciągania czy wkładania kuchennych akcesoriów do szuflad.

W przypadku pytań wobec oferty i dostępnych elementów, zachęcamy do kontaktu.

© 2024 Rejs Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone