Sorry your shopping cart is empty

Podnośniki meblowe

Podnośniki meblowe to elementy mechaniczne umożliwiające swobodne i wygodne otwieranie drzwi szafkowych nie w poziomie, ale w pionie. To właśnie okucia stanową niezbędne wyposażenie w przypadku umeblowania o takiej konstrukcji. Najczęściej z takimi rozwiązaniami można spotkać się w przypadku mebli kuchennych, jednak coraz chętniej stosowane są one również w nowoczesnych systemach garderobianych. Dzięki łatwości ich użytkowania mogą być także ciekawą opcją w przypadku wyposażenia biurowego.
Filter
Filtry
Siła N
Filter
Filtry

Podnośniki do frontów

Okucia takie, jak podnośniki do frontów, montowane są w przypadku mebli wyposażonych w otwierane do góry klapy. Jeszcze kilkanaście czy wręcz kilkadziesiąt lat temu nieco podobne mechanizmy były wykorzystywane w tak zwanych barkach, czyli otwieranych do góry lub do dołu półkach, znajdujących się w zabudowie meblościanki.

Obecnie taki system uchylania frontów jest wyjątkowo chętnie montowany w meblach kuchennych – zajmuje mało miejsca i pozwala otworzyć klapę na całą szerokość szafki. Podnośniki do frontów, do których należą także siłowniki do szafek, wsporniki czy okucia teleskopowe, to elementy wykonane z metalu - trwałe i solidne. Wybrane modele są wyposażone w specjalne hamulce, które utrzymują drzwiczki w wybranej pozycji, pod kątem 90 stopni lub większym, w zależności od tego, jak skonstruowane są same meble i ile wynosi szerokość lub wysokość korpusów meblowych. Wspomniane okucia mogą być montowane także w wyposażeniu o bardziej skomplikowanej budowie, gdzie unoszone fronty zbudowane są z dwóch lub więcej części i składają się w trakcie otwierania.

Podnośniki przeznaczone do frontów szafek dostępne są w kilku różnych wariantach, dostosowanych do typu otwierania drzwiczek względem korpusu. Poza wspomnianymi kilkuczęściowymi klapami w systemie uchylno-podnoszonym, podnośniki tego typu obsługują również lekkie fronty górne oraz drzwiczki otwierające się w linii równoległej do umeblowania – w takich miejscach wykorzystuje się często łączone kombinacje siłowników i podnośników.

Podnośnik okapowy

Podnośniki okapowe to kolejny rodzaj okuć należących do powyższej kategorii. Ich funkcjonalność także związana jest z łatwym otwieraniem frontów szafek i zatrzymywaniem ich w określonej pozycji. W przypadku modeli okapowych mowa o konstrukcji pneumatycznej czy też gazowej.

Zastosowanie podnośników meblowych przynosi wiele zalet: ogranicza ryzyko nadmiernej eksploatacji frontów – w tradycyjnych drzwiczkach istnieje ryzyko wygięcia frontów powyżej maksymalnego kąta określonego przez budowę korpusu, co grozi wyrwaniem ich z zawiasów czy przełamaniem w najwrażliwszym miejscu.

Siłowniki do szafek

Siłowniki i podnośniki z wbudowanymi hamulcami gwarantują utrzymanie drzwiczek w określonej pozycji bez ryzyka przeciążenia.

Ponieważ fronty meblowe budowane są z różnych materiałów, okucia stanowią wyjątkowo solidne konstrukcje, które są w stanie utrzymać znaczny ciężar – nawet do i powyżej 8 kilogramów. Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi produktami od E-Rejs, które gwarantują najwyższą jakość i solidność wykonania.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!
Kontakt
Program Partnerski

Znajdź najbliższy punkt Rejs

Nagrody
i Certyfikaty