Stopki meblowe

Stopki meblowe należą do elementów wykończeniowych mebli systemowych, jak i wolnostojących. Dzięki dostępności wielu kształtów, kolorów oraz materiałów, dostępnych w ofercie E-Rejs, możliwe jest również dobranie akcesoriów do już używanych mebli, gdzie konieczna jest wymiana wyeksploatowanych części. W naszej ofercie sprzedażowej dostępne są regulowane stopki meblowe, których wysokość można łatwo dostosować do każdej szafki, komody czy regału. Klientom udostępniamy wyroby markowe, o potwierdzonej jakości i posiadające niezbędne atesty wytrzymałościowe.
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 15

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 15

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Regulowane stopki meblowe

Do modeli najchętniej wybieranych zarówno przez użytkowników, jak i specjalistów zajmujących się bezpośrednią produkcją mebli należą stopki wykonane z metalu. Jest to materiał bardzo trwały, a przy tym odporny na duże obciążenia. Oznacza to, że może bez większych problemów utrzymać także cięższe meble, do których można zaliczyć z pewnością szafki kuchenne wypełnione często ciężkimi naczyniami i garnkami.

Metalowe stopki meblowe, dzięki powłoce ochronnej, można także łatwo czyścić i konserwować. Przy zakurzeniu można tylko przetrzeć je na sucho, przy większych zabrudzeniach, na przykład z rozlanego tłuszczu możliwe jest przemywanie ich wodą z rozcieńczonym detergentem.

Ponieważ metal jest wyjątkowo odporny na obciążenia - pozwala również ustabilizować mebel, co może mieć duże znaczenie w pomieszczeniach z lekko krzywą podłogą lub w przypadku nieco starszych mebli, które mogły ulec z wiekiem niewielkim wygięciom.

Stopki meblowe z tworzywa sztucznego

W ofercie dostępne są również nowoczesne i lekkie stopki meblowe wykonane z tworzywa sztucznego. Nie jest to oczywiście lekki plastik, a solidny materiał o wysokim zagęszczeniu. Chociaż takie nogi meblowe znoszą nieco mniejsze obciążenie niż te wykonane z metalu, nadal bez obaw można zamontować je w szafkach kuchennych czy meblach do salonu lub sypialni. Dobrej jakości akcesoria tej kategorii gwarantują bowiem udźwig nawet do 400 kilogramów.

Elementy meblowe wykonane z tworzyw sztucznych można również czyścić na mokro i sucho. Ponieważ materiał, z jakiego są produkowane, jest nowoczesną mieszaniną, to zachowuje znaczną odporność na działanie wysokich temperatur – rozlana gorąca zupa czy woda nie powinny prowadzić do uszkodzeń powierzchni, jednak zawsze warto skontrolować stan nóżek po takim losowym zdarzeniu.

Stopki meblowe metalowe

Poza kwestią materiału, z jakiego wykonane są nóżki meblowe dobrze jest zwrócić uwagę także na parametry produktów oraz ich funkcjonalność. Konieczne jest dokładne sprawdzenie wspomnianego już maksymalnego udźwigu czy sposobu montażu. Wyroby, które zakłada się poprzez wkręcenie zapewnią najwyższy poziom stabilizacji i z pewnością nie będą ulegać jakimkolwiek zniekształceniom wynikającym z obciążenia. Kupując nóżki regulowane, czyli takie, w których można ustawić wysokość na żądanym poziomie zaleca się także sprawdzenie wartości maksymalnej.

Nóżki do mebli nie powinny również rysować powierzchni, na której stoją. W tym celu wyposażyliśmy je w różnego rodzaju podkładki czy zaślepki montowane od spodu.

Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi, dostępnymi produktami E-Rejs.

© 2023 Rejs Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone