Szafki z koszem na pranie

Łazienka to pomieszczenie kameralne, intymne i niezwykle ważne w domu czy mieszkaniu. Wyjątkowo ważne jest zatem zagospodarowanie dostępnej przestrzeni w taki sposób, by korzystanie z niej było wygodne i optymalnie dostosowane do potrzeb wszystkich domowników.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Szuflady łazienkowe

W każdej łazience niezbędne jest wydzielenie miejsca do składania bielizny przeznaczonej do prania. Siłą rzeczy wykorzystywane kosze czy pojemniki na pranie bardzo rzucają się w oczy, co nie każdemu musi się podobać (nawet jeśli są to akcesoria o nowoczesnym kształcie czy kolorze). Dużym udogodnieniem w Twojej łazience mogą okazać się wówczas meble systemowe, w tym szuflady na pranie, które służą do przechowywania brudnej odzieży.

Zaletą takiego rozwiązania, poza schowaniem bielizny w dyskretnym miejscu, jest także oszczędność dostępnej przestrzeni. Stawiając szafkę z podwieszanym lub wysuwanym koszem na pranie nie trzeba kupować osobnego pojemnika, co w przypadku przede wszystkim małych łazienek może mieć naprawdę duże znaczenie.

Szafka łazienkowa z koszem na pranie

Łazienkowe szafki z koszem na pranie to rozwiązanie aranżacyjne, które pozwoli dyskretnie schować odzież przeznaczoną do odświeżenia. Pojemny kosz jest w takim wypadku montowany do wewnętrznej strony drzwiczek. Po ich otwarciu wystarczy tylko wrzucić zabrudzoną odzież do pojemnika i zamknąć szafkę. Zachowanie porządku gwarantowane!

W przypadku standardowo otwieranej szafki, kosz na pranie może być mocowany na uchwycie przytwierdzonym do wewnętrznej strony drzwi. Pojemnik dopasować można również do drzwiczek otwieranych w postaci frontu uchylnego, gdzie konieczne jest już założenie rozwórki nożycowej. W obu przypadkach korzystanie z kosza jest bardzo wygodne – szafkę z koszem na pranie można otworzyć jedną ręką, a pojemnik w razie takiej potrzeby bez problemu da się także wysunąć z uchwytu od góry, na przykład żeby postawić go bliżej pralki czy przenieść do osobnej pralni.

Kosze stosowane w takich systemach łazienkowych są wykonane z lekkich, ale trwałych materiałów. Dzięki temu nie obciążają drzwiczek oraz samych zawiasów meblowych. Są przy tym bardzo pojemne, a w razie zabrudzenia można czyścić je na mokro. 

Wysuwane kosze na bieliznę

W systemach łazienkowych dostępne są ponadto szuflady z wysuwanym koszem na bieliznę. Pojemniki mogą być mocowane na dwa różne sposoby:

Szuflada na pranie stanowi część frontu w stelażu meblowym, który jest wysuwany razem z koszem, ściana frontowa szafki jest mocowana na prowadnicach, które podtrzymują też uchwyt na kosz z praniem

W postaci szafki otwieranej, w której wnętrzu chowany jest kosz na pranie wysuwany na prowadnicach montowanych w środku stelaża meblowego.

Szuflada na pranie to ergonomiczne wyposażenie znacznie poprawiające funkcjonalność każdej łazienki. Oferowane przez nas rozwiązania systemowe można zaadaptować do bardzo indywidualnych oczekiwań. Szafki z koszami na pranie można zamontować tak w łazience, jak i w osobnych pralniach lub składzikach, jeśli pozwala na to metraż domu.

© 2024 Rejs Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone