Kółka i rolki meblowe

Trwałe i solidne rolki i kółka meblowe mają za zadanie usprawnić korzystanie z różnych elementów - w szczególności z szafek warsztatowych czy umeblowania biurowego. W naszym asortymencie dostępne są rolki oraz kółka meblowe produkowane z wysokiej klasy surowców, które gwarantują wytrzymałość i sprawność przez długie lata.
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 7

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 7

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Zalety mebli z rolkami i kółkami

Meble wyposażone w specjalne rolki czy też kółka stają się wyposażeniem wygodnym w transporcie – ich przesuwanie staje się znacznie prostsze, nawet jeśli są bardzo obciążone. Standardowo tego rodzaju udogodnienia montowane są w łóżkach specjalistycznych (rehabilitacyjnych), umeblowaniu przemysłowym i biurowym, regałach bibliotecznych czy szafkach użytkowych.

Konstrukcje takich akcesoriów jezdnych tworzą najczęściej łączone ze sobą elementy metalowe, gumowe oraz z tworzyw sztucznych. Taki wybór surowców zapewnia rolkom meblowym oraz kółkom odporność na większe obciążenia, a także zapobiega uszkodzeniom podłogi. Zewnętrzna warstwa jest bowiem najczęściej pokryta właśnie powłoką gumową, która w trakcie przestawiania mebli nie rysuje posadzki.

Rolki do mebli

Rolki meblowe to niewielkie elementy, których konstrukcja opiera się na ruchomym walcu, najczęściej o gumowanej powierzchni. Taki kształt pozwala uzyskać sporą powierzchnię nośną oraz duży udźwig. Z tego względu rolki przeznaczone są przede wszystkim do mebli ciężkich, takich jak wszelkiego rodzaju szafki, komody i regały warsztatowe.

Rolki jezdne do mebli mocowane są w uchwytach metalowych, co zapewnia im odpowiednią sztywność. Dzięki temu pod ciężkimi czy dużymi meblami nie ulegają odkształceniom. Takie elementy są mocowane na wkręty, zatem nie występuje ryzyko ich nieprzewidzianego odłączenia od mebla.

W zależności od modelu rolki do mebli mogą być dodatkowo wyposażone w hamulec, który blokuje je w wybranej pozycji i zapobiega samoistnemu przesuwaniu się umeblowania. W przypadku rolek o większych konstrukcjach i przeznaczonych na przykład do użytku przemysłowego stosowane są łożyska kulkowe, zapewniające lepszą płynność ruchu.

Kółka do mebli

Kółka meblowe dostępne są w wielu rozmiarach, jak i produkowane są z różnych materiałów. W asortymencie dostępne są chociażby niewielkie kółeczka wykonane z tworzywa sztucznego, które najczęściej montuje się w fotelach biurowych.

Kółka mogą opierać się na konstrukcji z trzpieniem gwintowanym lub wciskanym w nogi meblowe, jak i są umieszczane na płytkach montażowych o płaskiej powierzchni. Modele przeznaczone do cięższych mebli czy użytku przemysłowego wykonane są z takich materiałów, jak metal i guma.

© 2024 Rejs Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone