Prowadnice rolkowe

Szuflady, by otwierały się płynnie i lekko, muszą opierać się na prowadnicach - czyli dopasowanych szynach, utrzymujących je bezpośrednio we wnęce korpusu mebla. Prowadnice rolkowe firmy E-REJS to uniwersalny i często stosowany model, który jest łatwy w montażu i wytrzymały - nawet przy regularnym użytkowaniu. Prostota mechanizmu sprawia, że szyny tego rodzaju oferowane są w bardzo przystępnych cenach oraz wyróżniają się uniwersalnością, dzięki której stosować je można we wszystkich szufladach Simpla.
Zobacz jako Siatka Lista

1 element

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

1 element

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Jak działa prowadnica rolkowa?

Pojedyncza prowadnica rolkowa składa się z dwóch szyn. Jedna montowana jest do zewnętrznej ściany szuflady, druga do wewnętrznej korpusu mebla - na przykład szafki kuchennej czy biurka. Pomiędzy tymi dwoma częściami znajdują się niewielkie krążki – czyli rolki, które odpowiedzialne są za płynne wysuwanie i wsuwanie się szuflady.

Nowoczesna i prosta konstrukcja może być wykorzystana w większości mebli – w tym w całej kolekcji Simpla. W zależności od modelu szyny pozwalają na częściowy lub całościowy wysuw, posiadając blokady zapobiegające wypadnięciu szuflady. Należy mieć jednak na uwadze, że prowadnice rolkowe, chociaż dość wytrzymałe, nie są odporne na nadmierne obciążenia. Udźwig takich elementów mieści się zazwyczaj w granicach od 20 do 30 kilogramów.

Ponieważ rolki jezdne znajdujące się pomiędzy elementami prowadnicy wykonane są najczęściej z tworzywa sztucznego, szuflady w nie wyposażone nie powinny znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie źródeł ciepła, takich jak piece grzewcze czy piekarniki.

Zalety prowadnic rolkowych

Jedną z najważniejszych zalet prowadnic rolkowych ich atrakcyjna cena, cicha i bezawaryjna praca. Przy prawidłowym obciążeniu szuflady wysuwa się ona prawidłowo, bez generowania hałasu przez przesuwające się wewnątrz rolki jezdne. Ta cecha sprawia, że szyny rolkowe montowane są często w meblach kuchennych i w spiżarniach.

Prowadnice rolkowe mają różne wymiary i mogą być wyposażone w dodatkowe usprawnienia i funkcjonalności, wyróżniając się wysoką jakością materiałów oraz nowoczesnymi, docenianymi na rynku technologiami.

Szyny szufladowe o konstrukcji rolkowej występują w różnorodnej kolorystyce – brązowej lub białej – dostosowując się do designu i estetyki zabudowy. W przypadku pytań o to jakie szyny wybrać, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Prowadnice rolkowe do szuflad – niezawodność, jakość i funkcjonalność

W naszym asortymencie znajdziesz solidne i wytrzymałe szyny rolkowe do szuflad. Prowadnice Rejs zapewniają płynne oraz ciche otwieranie i zamykanie.

Konkurencyjna cena i łatwość montażu to kolejne zalety proponowanych akcesoriów meblowych. Oferujemy różne wymiary, co pozwala na właściwy wybór i dopasowanie produktu do wielkości frontu.

Prowadnica rolkowa to sprawdzone rozwiązanie w meblach:

Szyny wykonane z wytrzymałych komponentów płynnie i gładko przesuwają szuflady i zapobiegają samoczynnemu wysuwaniu się frontów. Akcesoria od Rejs wyróżniają się wyjątkową trwałością i niezawodnością, Są łatwe do zainstalowania nawet dla osób bez doświadczenia w stolarstwie. Dzięki nim można samodzielnie ulepszyć swoje meble i zwiększyć ich funkcjonalność.

Zapraszamy do składania zamówień i życzymy udanych zakupów!

© 2024 Rejs Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone