Prowadnice rolkowe

Szuflady, by otwierały się płynnie i lekko, muszą opierać się na prowadnicach - czyli dopasowanych szynach, utrzymujących je bezpośrednio we wnęce korpusu mebla. Prowadnice rolkowe firmy E-REJS to uniwersalny i często stosowany model, który jest łatwy w montażu i wytrzymały - nawet przy regularnym użytkowaniu. Prostota mechanizmu sprawia, że szyny tego rodzaju oferowane są w bardzo przystępnych cenach oraz wyróżniają się uniwersalnością, dzięki której stosować je można we wszystkich szufladach Simpla.
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Jak działa prowadnica rolkowa?

Pojedyncza prowadnica rolkowa składa się z dwóch szyn. Jedna montowana jest do zewnętrznej ściany szuflady, druga do wewnętrznej korpusu mebla - na przykład szafki kuchennej czy biurka. Pomiędzy tymi dwoma częściami znajdują się niewielkie krążki – czyli rolki, które odpowiedzialne są za płynne wysuwanie i wsuwanie się szuflady.

Nowoczesna i prosta konstrukcja może być wykorzystana w większości mebli – w tym w całej kolekcji Simpla. W zależności od modelu szyny pozwalają na częściowy lub całościowy wysuw, posiadając blokady zapobiegające wypadnięciu szuflady. Należy mieć jednak na uwadze, że prowadnice rolkowe, chociaż dość wytrzymałe, nie są odporne na nadmierne obciążenia. Udźwig takich elementów mieści się zazwyczaj w granicach od 20 do 30 kilogramów.

Ponieważ rolki jezdne znajdujące się pomiędzy elementami prowadnicy wykonane są najczęściej z tworzywa sztucznego, szuflady w nie wyposażone nie powinny znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie źródeł ciepła, takich jak piece grzewcze czy piekarniki.

Zalety prowadnic rolkowych

Jedną z najważniejszych zalet prowadnic rolkowych jest ich cicha i bezawaryjna praca. Przy prawidłowym obciążeniu szuflady wysuwa się ona prawidłowo, bez generowania hałasu przez przesuwające się wewnątrz rolki jezdne. Ta cecha sprawia, że szyny rolkowe montowane są często w meblach kuchennych i w spiżarniach.

Prowadnice rolkowe mogą być wyposażone w dodatkowe usprawnienia i funkcjonalności, wyróżniając się wysoką jakością materiałów oraz nowoczesnymi, docenianymi na rynku technologiami

Szyny szufladowe o konstrukcji rolkowej występują w różnorodnej kolorystyce – brązowej lub białej – dostosowując się do designu i estetyki zabudowy. W przypadku pytań o to jakie szyny wybrać, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

© 2022 Rejs Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone