Wsporniki, kątowniki do półek i blatów

Wsporniki to elementy, których celem jest podpieranie umeblowania – np. półki czy blatu. Dzięki montażowi do ściany zapewniają bardzo stabilne umocowanie nawet cięższych i dużych konstrukcji meblowych. W zależności od potrzeb wsporniki mogą być niemal niewidoczne po założeniu lub też stanowić element dekoracyjny mebla. W ofercie E-Rejs oferujemy najwyższej jakości, estetyczne wsporniki, które nie zaburzają designu wnętrza i całkowicie spełniają swoja funkcjonalność.
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Dlaczego wsporniki do mebli to dobre rozwiązanie?

Wsporniki do mebli to funkcjonalne wyroby, które można zastosować wszędzie tam, gdzie brakuje miejsca na postawienie tradycyjnych regałów czy szafek z blatami. Kątowniki w trwały sposób utrzymują półki i podobne wyposażenie w wybranej pozycji i na dowolnej wysokości. Są doskonałym rozwiązaniem technicznym w przypadku aranżacji przestrzeni na przykład na poddaszu, gdzie skosy dachowe ograniczają możliwość postawienia mebli o standardowych wymiarach. Podwieszenie półek czy blatów na mocnych wspornikach ułatwia wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Solidne podparcie blatów kuchennych i roboczych

Trwałe, wykonane z metalu wsporniki mogą być montowane pod blatami, zarówno kuchennymi, jak i roboczymi, które można często spotkać w biurach czy pracowniach projektowych. W przypadku blatów wsporniki powinny charakteryzować się dużym udźwigiem. Standardowe modele są przystosowane do utrzymania mniej więcej 40-50 kilogramów.

Estetyczne wykończenie i solidną podporę zapewniają także skośne wsporniki blatów. Mają one nieco inną budowę niż tradycyjne kątowniki, jednak nadal ich podstawowym zadaniem jest stabilizowanie blatu i utrzymanie go. Wsporniki klasyczne i skośne mogą być wykorzystywane zarówno przy montażu blatów kuchennych, jak i nowoczesnych biurek czy stołów przyściennych.

Kątowniki do półek

Kątowniki do półek mogą być podporą pod elementami wykonanymi z różnych materiałów: drewna, szkła czy metalu. I w zależności od rodzaju konstrukcji można dobrać odpowiedni rodzaj wspornika. W przypadku lżejszych półek, to jest na przykład szklanych, kątowniki mogą być także delikatniejsze – ich udźwig jest w tym wypadku również mniejszy, zazwyczaj określany w granicach do 15 kilogramów.

Kątowniki przeznaczone pod półki będące bardziej obciążone, na których ustawiony będzie telewizor, książki czy podobne elementy, muszą oczywiście proporcjonalnie zapewnić większy udźwig. Istotne jest zatem, by przed zakupem wsporników sprawdzić ich parametry techniczne i dostosować wybór względem późniejszego przeznaczenia.

Wsporniki meblowe są fabrycznie dostosowane do trwałego montażu i posiadają otwory pod wkręty. Należy oczywiście dobierać elementy łączeniowe również pod kątem tego, jaki ciężar będą podtrzymywać kątowniki.

Przed montażem dobrze jest również sprawdzić, czy długość wspornika jest odpowiednia względem blatu lub półki. Po więcej informacji na temat dostępnych produktów, zachęcamy do bezpośrednich opisów danych produktów.

© 2024 Rejs Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone