Uchwyty i podpórki pod półki

Do niewielkich elementów wyposażenia mebli należą uchwyty i podpórki pod półki. Zadaniem takich części jest podtrzymywanie półek oraz stabilne mocowanie w korpusach meblowych – na przykład w regałach, ale też w ścianach, gdzie uchwyty utrzymywać mogą niewielkie i lekkie półeczki łazienkowe lub kuchenne.

Podpórki meblowe

Klasyczne podpórki pod półki przypominają wsporniki, są jednak mniejsze i delikatniejsze w swojej budowie. Dopuszczalny udźwig jest zależny od tego, ile podpórek zostanie zamontowanych oraz jakie wymiary będzie miała sama półka. Istotny jest również materiał, z jakiego została wykonana. Szklane czy też wytworzone z tworzywa sztucznego krótkie i lekkie półeczki nie będą potrzebowały tylu podpórek, co te z drewna czy metalu.

Podpórki mogą również przyjąć formę małych kołków, które umieszcza się w otworach przygotowanych od wewnętrznej strony w korpusie mebla, a następnie układa się na nich półki bez bezpośredniego mocowania (można je w dowolnym momencie zdjąć z podpórek). Do specyficznego rodzaju należą także modele przypominające podpórkę połączoną z uchwytem – dolna część takiego elementu stanowi wspornik pod półkę, górna ją stabilizuje.

Uchwyty do półek

Dostępne w naszym asortymencie uchwyty do półek to najczęściej wsporniki przystosowane do utrzymania zarówno lżejszych, jak i cięższych konstrukcji. Charakterystyczna budowa uchwytów umożliwia podtrzymanie elementów z dwóch stron: od góry oraz od dołu. Przez środek całej konstrukcji przechodzi śrubka mocująca.

Uchwyty tego rodzaju oferowane są w wielu kształtach. Do szklanych i innych delikatnych półek warto wybrać modele półokrągłe, lepiej dopasowujące się wizualnie do takiego wyposażenia. Różne warianty kolorystyczne pozwalają do tego dopasować łączenia do całej aranżacji tak, by tworzyły spójną całość.

Podpórki pod półki

Dobierając odpowiedni uchwyt czy podpórkę do półki koniecznie należy sprawdzić udźwig danego elementu. Jeśli planujesz montaż lżejszej i mniejszej szklanej półeczki, mocowania mogą być również same w sobie delikatniejsze.

Nieco inaczej należy oczywiście postąpić przy wyposażeniu większych rozmiarów, a więc i cięższym. Takie półki powinny być zakładane na uchwyty lub podpórki wykonane z metalu, ewentualnie z twardych tworzyw sztucznych, które charakteryzują się znacznie większą wytrzymałością. W razie wątpliwości zachęcamy do sprawdzenia parametrów technicznych danego produktu lub do skontaktowania się z naszym doradcą.

© 2024 Rejs Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone